Bycie inwestorem brzmi bardzo dumnie. Jeśli dopiero zaczynamy karierę inwestora, bezpieczniej jest zaczynać od drobnych kroczków i niewielkich nakładów finansowych. Dopiero po zapoznaniu z regułami funkcjonowania funduszy lub poruszania się po giełdzie inwestycji, można zacząć podejmować decyzje o podwyższonym ryzyku. Na początek jednak warto wybrać sobie partnera, doradcę, uzyskać wsparcie od fachowca lub odpowiedniego funduszu. Na rynku dla debiutantów w dziedzinie inwestowania powstają Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, które swym doświadczeniem i profesjonalnym przygotowaniem pomagają każdemu rozpocząć karierę inwestora. Wybór odpowiedniego towarzystwa jest bardzo ważny, nawet ważniejszy niż wybór samego funduszu, ponieważ wiąże się to z korzystaniem z funduszu przez wiele lat.

Wybierając fundusz, należy przy wyborze kierować się konstrukcją danego programu inwestycyjnego. Dobrze dobrany program inwestycyjny to połowa sukcesu w inwestycjach. Oparty powinien być na dokładnej informacji pochodzącej od doradcy na czym polega każdy z funduszy i jakim jest obciążony ryzykiem. Jednym ze skuteczniejszych narzędzi inwestowania jest polisa inwestycyjna. To skuteczne i pewne narzędzie pomnażania pieniędzy. Dzięki specjalnej formule prawnej polisy umożliwiają bezpłatne dokonywanie zmian pomiędzy różnymi funduszami inwestycyjnymi.

Można przenosić kapitał z funduszu zrównoważonego, gwarantowanego lub dynamicznego Dzięki temu, że nie trzeba płacić podatku od zysku (podatku Belki). Możemy przy tym skorzystać z aktywnej alokacji funduszy. Aktywna alokacja informuje, kiedy warto przenieść fundusze i gdzie. Zapoznanie się z regułami inwestowania w funduszach może odbywać się w dwojaki sposób albo poprzez internet, albo dzięki doradcom z towarzystwa funduszy. Są w Internecie portale informujące o zasadach inwestowania w fundusze. Proste szkolenie i wiedza gotowa. Bycie inwestorem nie jest trudne. Warto podjąć decyzję i zacząć karierę inwestora.