Zamierzasz otworzyć sklep? Ma być w wirtualnej przestrzeni, a może z adresem w konkretnym mieście? Chcesz otworzyć własną firmę, ale jeszcze nie wiesz jaką? A może masz już konkretną wizję, i tylko wystarczy ci spełnić marzenia? Trzeba trochę odwagi życiowej zmieszać z odrobiną szczęścia, by spełniły się marzenia. To gotowy przepis na sukces. Nawet będąc głęboko przekonanym o sensowności pomysłu, warto zrobić sondaż, czy jest to słuszny pomysł. Rozpoczęcie jakiejkolwiek działalności gospodarczej jest związane z kosztami. Szczególnie wtedy, gdy ma być to przedsiębiorstwo produkujące lub specjalistyczne usługi.

Własna firma jest receptą na bezrobocie, masz ten komfort, ze nikt cię nie zwolni. To prawda, że musisz nabiegać się szukając zleceń, ale masz też świadomość, że wszystko zależy od ciebie. Powodów, które przyspieszają decyzję o założeniu własnej firmy, nie brakuje. O realizacji marzeń we własnej firmie myślą nie tylko osoby w wieku 50+ dla których praktycznie nie ma pracy, ale też młode matki, które po dwóch czy trzech latach pobytu w domu, maja trudności z odnalezieniem się w etatowej pracy i nie są mile widziane przez pracodawcę. Jak trafnie wybrać obszar działania. Jeśli zauważasz, czego brakuje w twojej okolicy, to przemyśl to, czy jest popyt na daną usługę, zbadaj konkurencje i zastanów się skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie biznesu. Obecnie jest wiele takich możliwości.

Banki proponują małym firmom kredyty na rozpoczęcie działalności w oparciu o środki unijne. Kredyty nie muszą być spłacane w całości, a jedynie odsetki. Kapitał przeznaczany jest bezzwrotnie na rozwój, można też zwrócić się pod wsparcie bezpośrednio do unijnych programów. Na pewno warto. Jak zawsze liczy się pomysł. Obecnie wiele jest programów unijnych przeznaczonych dla różnych grup społecznych. Działają one pod wspólnym szyldem programu Kapitał Ludzki. Program oferuje nie tylko środki finansowe, ale również warsztaty i szkolenia podnoszące kwalifikacje i rozwijające wiadomości z najnowszych technologii.