Jest wiele niezaplanowanych wydatków, nie da się przewidzieć wszystkich potrzeb. Życie nie szczędzi nam niespodzianek, ale obecnie banki wychodzą naprzeciw wszelkiego typu życiowym trudnościom. W sytuacji potrzeby zakupu drogiego przedmiotu lub wykonania nieoczekiwanej naprawy czy nawet remontu można zaciągnąć w baku kredyt. Uspokoić nerwy, a wszystko spokojnie, rozsądnie i po dokładnym przeanalizowaniu naszych możliwości. Wiele możliwości kredytowych banki oferują poprzez Internet. Wygodnie, bezpiecznie, szybko. W wielu bankach kredyt może być przeznaczony na dowolny cel. Mając dostęp do Internetu lub telefonu (któż dzisiaj nie ma komórki), siedząc wygodnie w fotelu, możemy zaplanować wydatki i zastanowić się nad wysokością kredytu oraz własnymi możliwościami finansowymi.

Najczęściej mamy do dyspozycji symulator finansowy, który podpowiadając naszej wyobraźni obciążenie finansowe, działa obrazowo pokazując na suwaku wysokość i czas spłat. Kredyt przez Internet ma prostą procedurę przyznawania gotówki. Podobnie kredyt na telefon. Nie są to wysokie sumy, banki nie ryzykują aż tak bardzo, niemniej w trudnych sytuacjach finansowych jest to sprawdzające się koło ratunkowe. O wysokości rat decydujemy samodzielnie, dostosowując je do swoich możliwości finansowych. Swoboda korzystania z Internetu w domowym zacisza sprzyja rozwadze i spokojnemu zapoznaniu się ze wszystkimi zasadami przyznawania kredytu.

Wszystko można sprawdzić na symulatorze. Sposób naliczania opłat jest czytelny i przejrzysty. Bankom teraz chodzi nie tylko o zdobycie klienta, ale solidnego klienta, który będzie wypłacalny. Banki, wbrew pozorom, nie są zainteresowane w ściganiu dłużników i wątpliwie skutecznym ściąganiu pieniędzy, lub zagarnianiu mienia rzeczowe, to kłopot. Dlatego jasne zasady przyznawania kredytów są obecnie dużo bezpieczniejsze dla obu stron. Bankom zależy na uzyskaniu świadomego, rzetelnego klienta. Nawet starsze osoby, będące już na emeryturze, obecnie są w stanie zaciągnąć wobec banku dług. Kredyt najczęściej przyznawany jest do określonego wieku, który nie może przekraczać maksymalnie 70 lat.