Rynek pracy jest trudny. Bezrobocie jakoś nie chce zniknąć z horyzontu, co więcej utrzymuje się od dłuższego już czasu na niezmienionym poziomie. Osoby pracujące na etatach są wyjątkowymi szczęśliwcami, albo im się tak wydaje. Myślą też tak dopiero co zwolnieni lub pracujący na umowach śmieciowych. Chcesz być niezależny od możliwości zwolnienia ciebie, wywierania presji, zawalania bezprzedmiotową pracą, której sens jest głęboko skrywany, a jak się ujawnia to i tak włożonego wkładu pracy ikt nie doceni.

Mając poczucie głębokiego nonsensu warto założyć własną firmę, w której samodzielnie będzie odgrywać role prezesa i nakreślać strategie rozwoju firmy. Trzeba mieć tylko pomysł, albo aż trzeba mieć pomysł na rodzaj działalności. O ile brakuje nam na pomysłu na działanie lub wykształcenia godna uwagi jest franczyza, podpięcie się pod czyjś sukces., wejście w określoną sieć. To bardzo ułatwia zadanie. Sprzyja rozwojowi i sukcesowi. Franczyzę obecnie oferują firmy w bardzo różnym obszarze, można otworzyć biuro turystyczne, założyć sklep spożywczy, otworzyć bar lub restaurację. Jest naprawdę wiele możliwości prowadzenia biznesu, które ograniczone są jedynie naszymi finansami.

Franczyza bowiem kosztuje, nasz wkład w czyjś sukces nie odbywa się za darmo. Wykupujemy licencje i musimy zainwestować w otwarcie danego punktu. Jeśli to filia McDonalda to jest to spora inwestycja.

Swoim franczyzobiorcom każda firma oferuje pakiet dostosowany do formatu przedsięwzięcia, czyli wygląd zewnętrzny i zasady działania. Na tym polega sieć i budowanie wizerunku. W każdej sieci jest też jednolity system komputerowy, który musi działać sprawnie, podobnie jest z reprezentacyjnym strojem, profesjonalną logistyką, doradztwem oraz szkoleniami. Aby pracować w danej branży, pod szyldem konkretnego przedsiębiorstwa, należy brać aktywny udział w szkoleniach, informujących o zasadach pracy w sieci. Jeśli jednak wolisz całkowicie samodzielny biznes, zacznij od tego na czym się znasz i czego uważasz, ze nie ma w najbliższym regionie.